Blog

Najnowsze wpisy
10.01.22

Według projektu rozporządzenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych, nie będzie już stosowana nazwa ekogroszek, tylko groszek III. Jakie będą parametry tego paliwa?

27.04.22

Celem programu „Czyste Powietrze” jest walka ze smogiem i likwidacja tzw. „kopciuchów”. Program pomaga w ich wymianie na nowoczesne, proekologiczne kotły grzewcze. Czy użytkownicy ogrzewający swoje domy pelletem mogą z niego skorzystać? Oczywiście!

27.04.22

Piec z podajnikiem to obecnie najlepszy i najpopularniejszy rodzaj pieca grzewczego. Jaki ekogroszek najlepiej do niego pasuje?

27.04.22

E-commerce czyli branża handlu internetowego już od kilku lat rozwija się niesłychanie szybko. Dotyczy to również sprzedaży ekogroszku. Jakie są 3 główne powody, dla których warto kupować ekogroszek przez internet?

24.02.22

Pellet jest jednym z najchętniej kupowanych paliw opałowych w Polsce. Jest też, bez wątpienia paliwem odnawialnym i ekologicznym.

24.02.22

Zakupy przez internet są coraz popularniejsze. Nic dziwnego, że i sprzedawcy paliwa opałowego wystawiają tam swoje produkt. Jak kupować ekogroszek przez internet? Jakie to ma zalety? Na co trzeba zwrócić uwagę?

24.02.22

Węgiel jako surowiec do ogrzewania stosowany jest od starożytności. Na szeroką skalę zaczął być używany w XVI w. w Anglii. To również masowane spalanie węgla rozpoczęło rewolucję przemysłową, co tak diametralnie zmieniło bieg cywilizacji.

24.02.22

Sezon grzewczy jeszcze w pełni, więc warto dowiedzieć czym ogrzewają domy Polacy. Ostatniej jesieni powstały na ten temat dwa ciekawe opracowania (GUS-u oraz ceneo.pl) oraz ankieta portalu oferteo.pl

24.02.22

Węgiel kamienny od lat jest głównym paliwem opałowym w domu wielu Polaków. Dzieje się tak, ponieważ to jedno z najtańszych paliw na rynku. Jest kilka gatunków węgla. Warto poznać ich właściwości, żeby wybrać najlepszy dla swoich potrzeb.

10.01.22

Miał węglowy nie jest żadnym odpadem węglowym. Mimo, że mocno pyli, to palony w odpowiedni sposób miał węglowy jest pełnowartościowym rodzajem węgla opałowego.

10.01.22

Systematyczna konserwacja pieca na ekogroszek pozwoli nie tylko zwiększyć jego wydajność, ale również uniknąć niespodziewanej awarii.

10.12.21

Popularność ekogroszku bierze się z wygody użytkowania. Dzięki automatycznym piecom na ekogroszek ogrzewanie domu jest praktycznie bezobsługowe. Jednak czy to jego jedyna zaleta? Warto zaznaczyć, że dobrze spalany ekogroszek jest o wiele mniej szkodliwy dla środowiska, oraz bardziej ekonomiczny, aniżeli tradycyjny węgiel kamienny. Poznajmy ciekawostki na temat tego paliwa stałego!

10.12.21

Wymieniając piec na nowoczesny powinniśmy przemyśleć jakim rodzajem opału będzie zasilany. Jak ogrzewać dom ekonomicznie i energooszczędnie, a jednocześnie bardziej ekologicznie?

10.12.21

Projekt kotła na pellet powstał w 1984 roku. Opracował go ekspert w dziedzinie energii odnawialnej Jerry Whitfield – odnosząc sukces, dzięki któremu możemy aktualnie w wygodny sposób ogrzewać domy. Nie bez przyczyny pellet bardzo często wygrywa z innymi paliwami stałymi. Poznaj 5 faktów i mitów dotyczących tego surowca.

10.12.21

Alternatywną odmianą ogrzewania domów w sposób przyjazny środowisku jest stosowanie pelletu, jako paliwa zasilającego kocioł. Drewniany granulat króluje na rynku paliw stałych od dłuższego czasu. Na czym polega fenomen pelletu?

10.12.21

Jeżeli jeszcze nie wymieniłeś pieca na bardziej przyjazny środowisku, to świetny czas, aby to zrobić. Program czyste powietrze umożliwia otrzymanie dofinansowania lub pożyczki na termomodernizację i wymianę kotła na bardziej ekologiczny.

10.12.21

Ogrzewanie domu to bardzo ważna kwestia – piec to serce naszego domu. Warto pomyśleć o wymianie pieca na bardziej ekonomiczny i zautomatyzowany. Nowoczesne urządzenia grzewcze zasilane paliwami stałymi emitują mniej zanieczyszczeń i są zgodne z narzucanymi restrykcjami uchwały antysmogowej.

23.10.21

Pellet to paliwo stałe, w formie granulek uzyskiwane z biomasy. Czym jest biomasa i jakie są jej zalety?

23.10.21

Ekogroszek to paliwo stałe wytwarzane z węgla kamiennego lub brunatnego. Wyróżnia się dużą wartością opałową. Czy ekogroszek, jak wskazuje jego nazwa jest rzeczywiście paliwem ekologicznym?

23.10.21

Program „Czyste Powietrze” to ogólnopolski system dopłat do wymiany wyeksploatowanych pieców grzewczych oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Od 1 stycznia 2022 r. program nie będzie dotował zakupu pieców węglowych.

23.10.21

Pellet jest ekologicznym paliwem opałowym w kształcie granulek. Produkuje się go ze sprasowanych pod dużym ciśnieniem odpadów drzewnych takich jak: trociny, słoma lub pędy wierzby energetycznej. Ogrzewanie pelletem jest niezwykle popularne, dlatego warto poznać jego ważniejsze cechy.

22.10.21

Pellet to paliwo opałowe w kształcie granulek, których średnica to ledwie kilka milimetrów. Pellet wytwarzany jest z odpadów drzewnych. Jeżeli wasza wiedza na tematu pelletu tu się kończy, to zapraszam do dalszej części wpisu, gdzie obalimy kilka mitów i potwierdzimy kilka istotnych faktów na jego temat.

18.10.21

Wokół ekogroszku narosło sporo sprzecznych opinii. Klienci nie zawsze zdają sobie sprawę z istotnych zalet tego materiału opałowego. Dlatego warto oddzielić fakty od mitów, żeby decydując się na ekogroszek, jaki oferują różni sprzedawcy wiedzieć, co się naprawdę kupuje.

01.07.21

Przy konieczności ogrzewania dużych powierzchni warto zainwestować w kocioł grzewczy, którego eksploatacja będzie jak najbardziej ekonomiczna i wydajna. Najważniejszym parametrem jest moc pieca. Aby system grzewczy był efektywny, moc kotła powinna być dostosowana do powierzchni i jej bilansu cieplnego.

18.06.21

Po sezonie grzewczym warto zadbać o kondycję naszego kotła, aby zwiększyć jego wydajność, przedłużyć żywotność, a zarazem uniknąć większość awarii. Bardzo często różnego rodzaju usterki wynikają nie tyle z niskiej jakości elementów urządzenia, ale w dużej mierze związane są ze złą eksploatacją pieca. Stosowanie słabej jakości opału, które powodują ciężki do usunięcia osad.