Blog

Najnowsze wpisy
10.01.22

Według projektu rozporządzenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych, nie będzie już stosowana nazwa ekogroszek, tylko groszek III. Jakie będą parametry tego paliwa?

30.01.23

Z roku na rok rośnie popularność brykietu. Dzieje się tak z kilku powód. Brykiet nie jest opałem drogim, jest powszechnie dostępny, ale co może najważniejsze – jest paliwem ekologicznym. Jego spalanie nie ma negatywnych skutków dla środowiska. Ale jak powstaje brykiet? I ile jest rodzajów brykietu? O tym poniżej!

21.01.23

Na jakie parametry opału trzeba zwrócić uwagę przed jego zakupem? Co decyduje o tym, ze paliwo jest dobrej jakości? Sprawdźcie nasze podpowiedzi!

20.10.22

Kupując pellet, chcielibyśmy mieć pewność, że jest on wysokiej jakości. Jak to sprawdzić?

10.10.22

Ile powinno się zużywać ekogroszku na dobę? Odpowiedź na to pytanie musi uwzględniać kilka czynników, które postaramy się tu przeanalizować.

11.08.22

Pellet i brykiet należą do tzw. biomasy. Ze względu na swoje walory opałowe, szeroką podaż oraz ekologiczną neutralność cieszą się coraz większą popularnością. Jednak warto wiedzieć, jakie są między nimi podobieństwa, a jakie różnice.

14.07.22

Banalnym stwierdzeniem jest, że trzeba dbać o piec grzewczy. Regularnie czyścić, wybierać popiół i sprawdzać jego stan techniczny. Dzięki temu dłużej nam posłuży. Jednak przynajmniej raz w roku należy zrobić generalne porządki w piecu. Kiedy? Najlepiej tuż po zakończeniu sezonu grzewczego!

07.07.22

Choć teraz cieszymy się z pięknej pogody i słońca, warto już szykować się na kolejny sezon grzewczy. Lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo, odpukać, awaria system grzewczego w mroźne dni nie należy do specjalnych przyjemności.

23.06.22

Jednym z najbardziej niepokojących użytkowników ekogroszku zjawisk jest tzw. żużlowanie. Oznacza ono powstawanie spieków żużlowych po spaleniu ekogroszku. Spieki są rzeczą niedobrą, gdyż mogą powodować wiele niebezpiecznych zjawisk. Skąd się biorą spieki i co robić, żeby nie powstawały?

10.06.22

Inflacja szaleje i ceny rosną. Również ceny paliw opałowych. Dlatego warto zastanowić czym taniej ogrzewać domu w 2022 roku: pelletem czy ekogroszkiem?

07.06.22

Wielu producentów paliw w opisach swoich produktów wykorzystuje nazwy: ciepło spalania oraz wartość opałowa. Czy różnią się te wskaźniki?

07.06.22

Piec na ekogroszek to urządzenie na lata. Żeby jednak tak było, należy odpowiednio go konserwować. Jak robić to skutecznie?

27.04.22

Celem programu „Czyste Powietrze” jest walka ze smogiem i likwidacja tzw. „kopciuchów”. Program pomaga w ich wymianie na nowoczesne, proekologiczne kotły grzewcze. Czy użytkownicy ogrzewający swoje domy pelletem mogą z niego skorzystać? Oczywiście!

27.04.22

Piec z podajnikiem to obecnie najlepszy i najpopularniejszy rodzaj pieca grzewczego. Jaki ekogroszek najlepiej do niego pasuje?

27.04.22

E-commerce czyli branża handlu internetowego już od kilku lat rozwija się niesłychanie szybko. Dotyczy to również sprzedaży ekogroszku. Jakie są 3 główne powody, dla których warto kupować ekogroszek przez internet?

24.02.22

Pellet jest jednym z najchętniej kupowanych paliw opałowych w Polsce. Jest też, bez wątpienia paliwem odnawialnym i ekologicznym.

24.02.22

Zakupy przez internet są coraz popularniejsze. Nic dziwnego, że i sprzedawcy paliwa opałowego wystawiają tam swoje produkt. Jak kupować ekogroszek przez internet? Jakie to ma zalety? Na co trzeba zwrócić uwagę?

24.02.22

Węgiel jako surowiec do ogrzewania stosowany jest od starożytności. Na szeroką skalę zaczął być używany w XVI w. w Anglii. To również masowane spalanie węgla rozpoczęło rewolucję przemysłową, co tak diametralnie zmieniło bieg cywilizacji.

24.02.22

Sezon grzewczy jeszcze w pełni, więc warto dowiedzieć czym ogrzewają domy Polacy. Ostatniej jesieni powstały na ten temat dwa ciekawe opracowania (GUS-u oraz ceneo.pl) oraz ankieta portalu oferteo.pl

24.02.22

Węgiel kamienny od lat jest głównym paliwem opałowym w domu wielu Polaków. Dzieje się tak, ponieważ to jedno z najtańszych paliw na rynku. Jest kilka gatunków węgla. Warto poznać ich właściwości, żeby wybrać najlepszy dla swoich potrzeb.

10.01.22

Miał węglowy nie jest żadnym odpadem węglowym. Mimo, że mocno pyli, to palony w odpowiedni sposób miał węglowy jest pełnowartościowym rodzajem węgla opałowego.

10.01.22

Systematyczna konserwacja pieca na ekogroszek pozwoli nie tylko zwiększyć jego wydajność, ale również uniknąć niespodziewanej awarii.

10.12.21

Popularność ekogroszku bierze się z wygody użytkowania. Dzięki automatycznym piecom na ekogroszek ogrzewanie domu jest praktycznie bezobsługowe. Jednak czy to jego jedyna zaleta? Warto zaznaczyć, że dobrze spalany ekogroszek jest o wiele mniej szkodliwy dla środowiska, oraz bardziej ekonomiczny, aniżeli tradycyjny węgiel kamienny. Poznajmy ciekawostki na temat tego paliwa stałego!

10.12.21

Wymieniając piec na nowoczesny powinniśmy przemyśleć jakim rodzajem opału będzie zasilany. Jak ogrzewać dom ekonomicznie i energooszczędnie, a jednocześnie bardziej ekologicznie?

10.12.21

Projekt kotła na pellet powstał w 1984 roku. Opracował go ekspert w dziedzinie energii odnawialnej Jerry Whitfield – odnosząc sukces, dzięki któremu możemy aktualnie w wygodny sposób ogrzewać domy. Nie bez przyczyny pellet bardzo często wygrywa z innymi paliwami stałymi. Poznaj 5 faktów i mitów dotyczących tego surowca.