Blog

Najnowsze wpisy
31.07.23

Hydrożel może być z powodzeniem stosowany przy uprawie roślin. Dzięki niemu mają one stały dostęp do wody. Oczywiście trzeba nauczyć się jego dawkowania. Bo zbyt dużo zastosowanych polimerów może być szkodliwe.

31.07.23

Superabsorbent to materiał elastyczny i gąbczasty, zbudowany w większości z wody i twardy jak guma. Mówiąc językiem nauki - superabsorbent/hydrożele to układy koloidalne, w których fazą roproszoną jest woda, a fazą formującą są polimery naturalne i sztuczne. Uff! Najbardziej znanym przykładem takiego układu koloidalnego jest galaretka z żelatyny.

27.07.23

Zastosowanie hydrożelu ogrodniczego przy uprawie roślin, krzewów, trawników czy roślin doniczkowych pozwoli dobrze im się rozwijać, nie więdnąć, a ogrodnikowi zaoszczędzić znaczne ilości wody, bo po prostu można zmniejszyć częstotliwość podlewania.

25.07.23

Czym w ogóle jest hydrożel? I jak najlepiej stosować hydrożel ogrodniczy? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na te pytania. 

30.05.23

Paliwo złej jakości nie ogrzeje odpowiednio domu, a także może się przyczynić do awarii pieca. Dlatego warto wiedzieć jakiej jakości pellet kupujemy. Pomagają w tym tzw. klasy pelletu.

25.05.23

Nie ma co ukrywać, zakup i montaż pieca na pellet to poważna inwestycja. Sprawdźmy, ile w przybliżeniu to wszystko kosztuje.

24.05.23

Jeżeli będziemy przechowywać pellet w bezpieczny sposób, to nie musimy się przejmować jego datą ważności.

28.04.23

Siarka znajduje się w każdym rodzaju węgla. Jednak, jeżeli jest jej zbyt dużo, obniża się znacznie jakość węgla. Generalnie – im siarki w węglu mniej, tym lepiej.

18.04.23

Żeby wydajnie ogrzewać dom nie wystarczy mieć opał wysokiej jakości i znakomity kocioł grzewczy. Ten ostatni trzeba jeszcze odpowiednio dostosować do ogrzewanej powierzchni. Jak to zrobić?

11.04.23

Czy groszek i ekogroszek to to samo paliwo? Oczywiście, że nie! W takim razie jakie są między nimi różnice? O tym przeczytacie poniżej!

05.04.23

Ekogroszek jest znakomitym i wydajnym opałem. Dobrej jakości ekogroszek jest wysokokaloryczny i zapewnia solidne ogrzanie domu. Czy zatem warto dodawać do niego jeszcze wapno?

29.03.23

Tzw. spieki negatywnie wpływają na piec grzewczy. Ich nadmierne ilości mogą go nawet uszkodzić. Jak się pozbyć spieków?

27.03.23

Piece na pellet cieszą się rosnącą popularnością. Z danych sprzedaży wynika, że są one jednym z najchętniej wybieranych urządzeń do palenia biomasy. Warto zatem wiedzieć jak je odpowiednio konserwować, żeby służyły jak najdłużej!

25.03.23

Zawsze warto dokładnie czytać etykietę. To pozwoli uniknąć kupowania kiepskiej jakości towaru czy tzw. „wyrzucania pieniędzy w błoto”. Dotyczy to również pelletu. Jakich informacji należy szukać na opakowaniu pelletu?

23.03.23

Czy w dobie galopującej inflacji, agresji Rosji wobec Ukrainy i dużego zawirowania na rynkach energii jest szansa, że cena ekogroszku spadnie w 2023 roku?

14.03.23

Pellet jest, obok ekogroszku najchętniej wybieranym paliwem do ogrzewania domu. Ile obecnie kosztuje pellet? Czy jest szansa, żeby jego cena spadła?

21.02.23

W czasie galopującej inflacji wielu użytkowników ekogroszku zastanawia się jak obniżyć zużycie tego opału, a jednocześnie zachować odpowiednią temperaturę w domu. Oto kilka podpowiedzi.

21.02.23

Piec z podajnikiem jest obecnie najchętniej wybierany przez konsumentów. Warto wiedzieć jak najefektywniej z niego korzystać.

21.02.23

Kotły dwupaliwowe zgazowujące drewno cieszą się coraz większym zainteresowanie. Na czym polega ich wyjątkowość?

21.02.23

Prawidłowy sposób palenia pelletu pozwoli na wydajne ogrzanie domu oraz oszczędności. Dlatego warto poznać kilka zasad, które się do tego przyczyniają.

21.02.23

Obecnie cena ekogroszku jest podyktowana kilkoma czynnikami, które daleko wychodzą poza nasze, krajowe podwórko. Zobaczmy jakie czynniki kształtują ceny tego opału.

21.02.23

Na cenę pelletu, oprócz jego wartości kalorycznych czy renomy producenta, wpływają również certyfikaty, które dany opał posiada.

21.02.23

Pellet to opał powstający z naturalnych materiałów. Jest paliwem ekologicznym i wydajnym. Najczęściej pellet produkowany jest z drewna. Z jakiego rodzaju drzewa pellet będzie wydajniejszy – z iglastego czy liściastego?

21.02.23

Ekogroszek jest opałem niezwykle popularnym. Jednak, żeby wydajnie ogrzewał dom, nie może być zbyt wilgotny. Podpowiadamy, co robić, w sytuacji, gdy ekogroszek jest nadmiernie wilgotny.

30.01.23

Z roku na rok rośnie popularność brykietu. Dzieje się tak z kilku powód. Brykiet nie jest opałem drogim, jest powszechnie dostępny, ale co może najważniejsze – jest paliwem ekologicznym. Jego spalanie nie ma negatywnych skutków dla środowiska. Ale jak powstaje brykiet? I ile jest rodzajów brykietu? O tym poniżej!