12.02.21

Sposoby na suchy ekogroszek.

Ekogroszek jest węglem płukanym i wyjeżdżając z kopalni jest mokry. Natomiast zanim trafi w Twoje ręce staramy się dołożyć wszelkich starań, aby wysuszyć go jak najlepiej. W sezonie grzewczym, gdzie popyt na węgiel drastycznie wzrasta, nie sprzyja nam niestety pogoda. Śnieg, mróz, wilgoć bardzo utrudniają zadanie suszarkom do węgla.

 

Dlaczego ekogroszek, który do Ciebie dotarł nie jest suchy?

Nie każdy klient jest w stanie pozwolić sobie na zakup opału w ilości, która starczyłaby na cały sezon grzewczy: zbyt małe kotłownie, koszta związane z zakupem, czy np. zaskoczenie tak srogą zimą. Zaraz przedstawimy Wam sposoby na suchy ekogroszek. Pamiętaj, że jeśli trafi do Ciebie mokry lub wilgotny ekogroszek, to nie jest to zła intencja sprzedawcy, który chce Cię oszukać, ale problem na który składa się wiele czynników z którymi codziennie walczymy. Obietnice Sprzedawców, którzy zapewniają Ci suchy ekogroszek jak wiór w taką pogodę, trzeba potraktować z przymrużeniem oka. Ale każdy ze składów opału naprawdę stara się, aby produkt który do Ciebie dociera był w doskonałej jakości jakiej oczekujesz.

Dostosuj pomieszczenie do przechowywania ekogroszku.

Część osób które decydują się na założenie pieca na ekogroszek, już podczas planowania budowy projektują go tak, aby w kotłowni założone było ogrzewanie podłogowe, co z pewnością ułatwi podsuszanie ekogroszku. Co jednak kiedy mamy już wykończony dom i nie chcemy dokładać pieniędzy na przeróbki? Mamy dla Was inne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się suchym opałem przez cały rok.


Zapoznaj się z naszą ofert: Ekogroszek sklep


Domowy sposób na suchy ekogroszek.

Kiedy otrzymamy dostawę z naszym wyczekiwanym paliwem opałowym warto otworzyć worki, aby opał mógł sobie swobodnie doschnąć. Gdy zajdzie taka potrzeba można również rozłożyć karton i wysypać groszek z worków, wietrząc co jakiś czas pomieszczenie otwierając okno, tak aby był przepływ świeżego powietrza. Jest to dodatkowe utrudnienie dla konsumenta, ale wiele osób chwali sobie ten sposób.

Możesz również zrobić to w prostszy sposób.

Kolejnym mniej inwazyjnym sposobem jest ułożenie na płasko worków i rozcięcie ich, tak aby powstało okienko. Można dodatkowo zrobić dziurki od spodu. Jest to o tyle dobry sposób, że można worki ponownie skleić używając folii stretch oraz taśmy, albo po prostu rozcinać kolejne worki po zasypaniu zasobnika w piecu

Zobacz inne artykuły

Przeczytaj również

Ekogorszek. Dlaczego warto?

Stan powietrza jest naprawdę fatalny i niestety w dużej mierze przyczynia się do tego nieefektywne ogrzewanie. Dlatego też należy szukać takich rozwiązać, dzięki którym poziom wytwarzanych zanieczyszczeń znacząco się zmniejszy.

Jak ekologicznie palić w piecu?

Spalanie drewna być może jest najstarszym sposobem generowania ciepła w ludzkości ale niestety ma też swoje wady. Dym drzewny zawiera toksyczny tlenek węgla, tlenki azotu powodujące smog, sadzę, drobne cząstki i szereg innych chemikaliów i gazów, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne, szczególnie wśród kobiet w ciąży czy osoby z trudnościami w oddychaniu.

Jaki ekogroszek kupić? Ekologiczny, dobry ekogroszek

Dziś coraz częściej szkodliwy dla środowiska naturalnego węgiel kamienny jest zastępowany ekologicznym ekogroszkiem.  Zakup ekogroszku to doskonały sposób na ogrzanie swojego domu w ekonomiczny sposób. Jest to surowiec, który pozwoli Ci zminimalizować zużycie opału oraz zapewni Ci wysokiej jakości ogrzewanie. Ekogroszek to nie tylko oszczędność, ale i inwestycja w przyszłość. Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na zakup ekogroszku i jakie korzyści może Ci to przynieść! Jak zatem powstaje to paliwo oraz jaki ekogroszek jest najlepszy? 

Paliwa ekologiczne – przegląd.

Sezon letni to idealny czas aby na spokojnie poczynić kroki w kierunku zakupu opału na okres jesienno-zimowy. Warto wziąć pod uwagę opał, który powoduje zanieczyszczenie środowiska w mniejszym stopniu, a najlepiej taki, który należy do odnawialnych źródeł energii.

Sposoby na suchy ekogroszek.

Ekogroszek jest węglem płukanym i wyjeżdżając z kopalni jest mokry. Natomiast zanim trafi w Twoje ręce staramy się dołożyć wszelkich starań, aby wysuszyć go jak najlepiej. W sezonie grzewczym, gdzie popyt na węgiel drastycznie wzrasta, nie sprzyja nam niestety pogoda. Śnieg, mróz, wilgoć bardzo utrudniają zadanie suszarkom do węgla.