02.02.21

Jaki ekogroszek jest dobry?

Dziś coraz częściej szkodliwy dla środowiska naturalnego węgiel kamienny jest zastępowany ekologicznym ekogroszkiem. Jak zatem powstaje to paliwo oraz jaki ekogroszek jest najlepszy?

Jak powstaje ekogroszek?

Ekogroszek to coraz bardziej popularny produkt powstający z węgla kamiennego lub brunatnego. Cechuje się on ściśle określoną granulacją oraz posiada dokładnie określone właściwości.

Paliwo to charakteryzuje się tym, że nie zawiera drobnej frakcji oraz posiada niski stopień spiekalności. Te istotne cechy powodują, że doskonale sprawdza się w nowoczesnych piecach wyposażonych w automatyczne podajniki.

Obecnie bardzo popularny jest ekogroszek w workach, który to jest powszechnie dostępny na wielu nowoczesnych składach budowlanych. Stosując wysokiej jakości ekogroszek można mieć stuprocentową pewność, że w jak najmniejszym stopniu zanieczyszczamy środowisko naturalne.

Jaki wybrać ekogroszek?

Wielu właścicieli mieszkań posiadających w domu nowoczesne kotły z podajnikiem często zastanawia się jaki ekogroszek jest najlepszy.
Decydując się na zakup tego produktu warto zawsze wybrać produkt pochodzący z pewnego źródła. Wówczas to można mieć stuprocentową pewność, że nawet tani ekogroszek będzie skutecznie ogrzewał mieszkanie oraz będzie w pełni ekologiczny.

Obecnie ogromną popularnością cieszy się ekogroszek w workach, który to cechuje się tym, że nie jest zawilgocony. Takie paliwo dobrze się spala, a każdy właściciel może być pewien, że jego piec nie zostanie zapchany.

Ekogroszek tani?

Podczas wyboru ekogroszku warto także szczególną uwagę zwrócić na parametry od tego zależy również jak tani jest ekogroszek. Jego granulacja powinna zawsze znajdować się w przedziale od 5 mm do 25 mm. Ekogroszek o takich parametrach jest idealnie dopasowany do każdego pieca z systemem podającym.


Nasz ekogroszek sklep online – Zapraszamy. Zapoznaj się z naszą ofertą!


Jaki ekogroszek najlepszy?

Bardzo ważnym parametrem jest także wartość opałowa, zwana powszechnie wartością kaloryczną. W przypadku paliw opałowych jest tak, że im jest wyższa ich kaloryczność, tym lepiej. Wartość ta powinna oscylować w granicach od 25 MJ/kg do 30 MJ/kg. Ekogroszek tani często ma mniejszą wartość opałową

Podczas wyboru ekogroszku, warto zawsze szczególną uwagę zwrócić także na zawartość popiołu. Nie powinna ona przekraczać sześciu procent. Wysokiej jakości produkt cechuje się niską zawartością siarki, wody oraz wielu innych substancji niepalnych. Dzięki utrzymaniu odpowiedniej normy podczas spalania jest emitowana tylko niewielka ilość szkodliwych dla środowiska pyłów. Z kolei właściciel nie musi często borykać się z czyszczeniem kotła. Ekogroszek to bardzo wydajne oraz ekologiczne paliwo, którym warto ogrzewać swój dom.

Zobacz inne artykuły

Przeczytaj również

Co wybrać? Pellet czy węgiel?

Wraz z nadejściem późnej jesieni wiele osób staje przed powracającym co roku dylematem – czym palić w piecu? Kwestia ta niesie ze sobą konieczność rozważenia między innymi czynników natury finansowej czy ekologicznej. Poniższy tekst być może pomoże ci podjąć decyzję odnośnie tego, czy lepszym wyborem będzie w Twoim przypadku pellet czy węgiel.

Czy węgiel workowany to ekogroszek? Jakie są różnice?

Węgiel opakowany w foliowe worki jest doskonałą alternatywą dla węgla kupowanego luzem. Zapewnia czystość w użytkowaniu i wygodniejsze przechowywanie, a również łatwiej go przetransportować. Worki dostosowane do przechowywania opału, są projektowane specjalnie tak, aby produkt miał możliwość wentylacji.

Ekogroszek najtańszy czy najwydajniejszy?

Sezon grzewczy trwa na dobre, a zima chyba wcale nie zamierza nas opuszczać. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem opału, aby ogrzać dom, budynek biurowy, czy np. usługowy. Warto przeanalizować wybór pod kątem wartości opałowej – czyli energii jaką można uzyskać z kilograma wypalonego opału. Im wyższa wartość opałowa, tym więcej ciepła. Nasuwa się pytanie: Ekogroszek – Jaki kupić?

Rodzaje kotłów na paliwo stałe.

Wybierając źródło ogrzewania trzeba kierować się nie tylko ekonomią, ale i ekologią. Zatem tutaj pojawia się jakże uzasadnione pytanie: jaki kocioł na paliwo stałe wybrać?. A wybór jest duży.

Czy węgiel workowany to ekogroszek? Jakie są różnice?

Węgiel opakowany w foliowe worki jest doskonałą alternatywą dla węgla kupowanego luzem. Zapewnia czystość w użytkowaniu i wygodniejsze przechowywanie, a również łatwiej go przetransportować. Worki dostosowane do przechowywania opału, są projektowane specjalnie tak, aby produkt miał możliwość wentylacji.