02.02.21

Jaki ekogroszek jest dobry?

Dziś coraz częściej szkodliwy dla środowiska naturalnego węgiel kamienny jest zastępowany ekologicznym ekogroszkiem. Jak zatem powstaje to paliwo oraz jaki ekogroszek jest najlepszy?

Jak powstaje ekogroszek?

Ekogroszek to coraz bardziej popularny produkt powstający z węgla kamiennego lub brunatnego. Cechuje się on ściśle określoną granulacją oraz posiada dokładnie określone właściwości.

Paliwo to charakteryzuje się tym, że nie zawiera drobnej frakcji oraz posiada niski stopień spiekalności. Te istotne cechy powodują, że doskonale sprawdza się w nowoczesnych piecach wyposażonych w automatyczne podajniki.

Obecnie bardzo popularny jest ekogroszek w workach, który to jest powszechnie dostępny na wielu nowoczesnych składach budowlanych. Stosując wysokiej jakości ekogroszek można mieć stuprocentową pewność, że w jak najmniejszym stopniu zanieczyszczamy środowisko naturalne.

Jaki wybrać ekogroszek?

Wielu właścicieli mieszkań posiadających w domu nowoczesne kotły z podajnikiem często zastanawia się jaki ekogroszek jest najlepszy.
Decydując się na zakup tego produktu warto zawsze wybrać produkt pochodzący z pewnego źródła. Wówczas to można mieć stuprocentową pewność, że nawet tani ekogroszek będzie skutecznie ogrzewał mieszkanie oraz będzie w pełni ekologiczny.

Obecnie ogromną popularnością cieszy się ekogroszek w workach, który to cechuje się tym, że nie jest zawilgocony. Takie paliwo dobrze się spala, a każdy właściciel może być pewien, że jego piec nie zostanie zapchany.

Podczas wyboru ekogroszku warto także szczególną uwagę zwrócić na parametry. Jego granulacja powinna zawsze znajdować się w przedziale od 5 mm do 25 mm. Ekogroszek o takich parametrach jest idealnie dopasowany do każdego pieca z systemem podającym.

Bardzo ważnym parametrem jest także wartość opałowa, zwana powszechnie wartością kaloryczną. W przypadku paliw opałowych jest tak, że im jest wyższa ich kaloryczność, tym lepiej. Wartość ta powinna oscylować w granicach od 25 MJ/kg do 30 MJ/kg.

Podczas wyboru ekogroszku, warto zawsze szczególną uwagę zwrócić także na zawartość popiołu. Nie powinna ona przekraczać sześciu procent. Wysokiej jakości produkt cechuje się niską zawartością siarki, wody oraz wielu innych substancji niepalnych. Dzięki utrzymaniu odpowiedniej normy podczas spalania jest emitowana tylko niewielka ilość szkodliwych dla środowiska pyłów. Z kolei właściciel nie musi często borykać się z czyszczeniem kotła. Ekogroszek to bardzo wydajne oraz ekologiczne paliwo, którym warto ogrzewać swój dom.

Zobacz inne artykuły